Pikk põld

Pikk põld

Näituse kuraator Reeli Kõiv:

Klaasikunstnik Tiina Sarapu näitus „Pikk põld” käsitleb põllupidamise traditsiooni hoidmist isikliku perekonnaloo kaudu: muutunud oludele vaatamata on tema vanemad ja vend külvanud ja lõiganud vilja, hoidnud töökorras nõukogude-aegset veskit ja viljakuivatit, ema ja vanaema on küpsetanud koduleiba.

Tiina Sarapu loomingus on kandev osa installatiivsel kunstil, mis hõlvab ruumi oma tervikmõjuga. Nii ka seekord: üle saali kulgeb pikk tume põllusiil, kuhu on asetatud mitmekihilised klaasist objektid, mille peale graveeritud ja söövitatud fotod ning tekstid vahendavad pilte pere põllupidamise loost: seal on lehekülg ema käega kirjutatud põlluraamatust, veskitee ja veskihoone sisevaated viljapunkrite ja transportööridega, vanaema küpsetatud leivapätsid, kodune söögilaud…. Visualiseeritud on justkui aja kihilisus – eri pildid on samaaegselt üheskoos ja eraldi, paistes üksteisest läbi, peegeldudes üksteises; vaataja jaoks on kõik korraga kohal nagu ka kunstniku mälupiltides.

Tiina Sarapu kunstnikukäekiri on esteetiliselt erakordselt peen, põllumajanduse temaatikat käsitledes tõstab kunstnik selle ühtlasi argisfäärist välja ülistades lihtsas ja praktilises töös peituvat ilu.

 

Näitus Eesti Põllumajandusmuuseumis Ülenurmel toimus 17.02–19.08.2017

Aeg
Kategooria
näitus